هواشناسی،آب وهواي بندربوشهر

هواشناسی و پیش بینی وضعیت جوی،آب و هواي بندربوشهر weatherbandare bushehr

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر یکشنبه 30 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:14  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهرشنبه 29 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : آسمان قسمتی تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک و گاهی رگبار پراکنده باران. سمت باد جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۴۲ و از عصر امروز شمال غربی با سرعت ۴۶-۱۸ کیلومتر در ساعت. ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از عصر امروز ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و در قسمت مرکزی خلیج فارس ۹۰  تا ۱۸۰ سانتیمتر.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:52  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر جمعه 28 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : آسمان کمی تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و از اواخر وقت رگبار پراکنده باران و وزش باد. سمت باد متغیر با سرعت ۸ تا ۲۴ کیلومتر در ساعت و از امشب جنوب شرقی با سرعت ۳۸-۱۶ و بطور لحظه ای تا ۴۴ . ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از فردا ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:2  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر پنجشنبه 27 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر :بررسی نقشه ها: با ورود یک سامانه بارشی به کشور، از اواخر وقت امروز رگبار پراکنده باران در نیمه شمالی استان آغاز خواهد شد. این بارشها که گاهی با وزش باد  همراه است به تناوب تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد یافت و طی این مدت اکثر نقاط استان از بارش باران برخوردار می شوند. امروز شرایط بسیار آرامی برای خلیج فارس پیش بینی می شود اما از نیمه شب امشب به تدریج سرعت باد بیشتر می شود که در پی آن دریا مواج خواهد شد. روز جمعه موقتا از شدت بارشها کاسته می شود اما مجددا از روز شنبه بارش پراکنده باران در همه نقاط استان آغاز می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:43  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر چهارشنبه 26 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : آسمان کمی تا نیمه ابری همراه با مه رقیق در برخی نقاط. سمت باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۴ کیلومتر در ساعت . ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:21  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر سه شنبه 25 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : بررسی نقشه ها: نشان می دهد که از فردا یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می شود. لذا از فردا به تدریج بر مقدار ابرها افزوده و دما نیز افزایش می یابد. ز قبل از ظهر پنج شنبه رگبار باران آغاز می شود این باترشها که گاهی با تند باد لحظه ای و رعد و برق همراه است تا ظهر روز جمعه ادامه خواهد یافت و طی این مدت اکثر نقاط استان از بارش باران برخوردار می شوند. همچنین امروز و فردا شرایط بسیار آرامی برای خلیج فارس پیش بینی می شود اما در روز پنج شنبه و جمعه با شدت گرفتن سرعت باد دریا مواج و طوفانی خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:44  توسط ا  | 

ابتكار يك جوان سوئيسي در سرماي زمستان

چند روزی است سرمای بسیار شدیدی اروپا را در هم کوبیده به گونه ای اخبار رسیده از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا حاکی از آن است که تنها طی یک هفته گذشته بیش از 600 شهروند اروپایی به دلیل سرما جان خود را از دست داده اند.

به گزارش روزگار نو، این موج سرما که به گفته کارشناسان مسائل هواشناسی در 25 سال گذشته بی سابقه بوده، موجب شده که یک جوان سوئیسی با هدف مقابله با سرما که اکنون بیش از 15 درجه زیر صفر است، دست به ابتکاری جالب اما عجیب غریب بزند.

این جوان سوئیسی یک بخاری نفتی را درون خودرو خود نصب کرده و هواکش آن را نیز از سقف خودرو بیرون داده تا گازهای تولید شده از آن موجب مسمومیت و مرگ او نشود.

نکته قابل توجه در این مسأله این است که نیروهای راهنمایی و رانندگی سوئیس نیز پس از مشاهده این صحنه، هیچ گونه برخوردی با این جوان نکرده اند.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:33  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر دوشنبه 24 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : آسمان قسمتی تا نیمه ابری همراه با مه رقیق در برخی نقاط. سمت باد شمال غربی تا شمال شرقی  با سرعت ۱۲ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و از امشب ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:20  توسط ا  | 

موج سرماي اروپا به آفريقا رسيد

پس از اهدای آب 20 میلیون ساله به ولادیمیر پوتین، وی عملکرد دانشمندان روسی که توانسته بودند به حجم عظیمی از آب دریاچه ای باستانی در عمق سه کیلومتری از سطح لایه های یخی در قطب جنوب دسترسی پیدا کنند را ستود.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر منابع طبیعی روسیه "یوری تروتنو" در برنامه ای تلویزیونی مخزنی از آب به دست آمده از ذوب کردن یخهای سطح این دریاچه را به پوتین اهدا کرد و پوتین به وی گفت: خوب! شما از این آب نوشیده اید؟

تروتنو در پاسخ به پوتین با اضطراب و تشویش گفت که حتی یک قطره از این آب را نیز نچشیده است. پوتین در مقابل گفت خیلی جالب می شود، دایناسورها از این آب نوشیده اند و "تروتنو" یکی از اعضای دولت روسیه نیز از این آب بنوشد.

پوتین موفقیت دانشمندان روسی در دریاچه "وستوک" را رویدادی بزرگ نامیده و اعلام کرد که اعضای این پروژه جوایز ملی دریافت خواهند کرد. دانشمندان روسی پس از دو دهه حفاری توانستند هفته گذشته خود را به عمق سه هزار و 769 متری از سطح لایه یخی قطبی رسانده و به سطح دریاچه وستوک دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود این دریاچه دارای ارگانیزمهای زنده ای باشد که طی 20 میلیون سال گذشته در تاریکی اعماق این دریاچه به دام افتاده اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:20  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر یکشنبه 23 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر  :آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و کاهش دما و احتمالا گرد و خاک
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:23  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر شنبه 22 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر  : آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و کاهش دما

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:27  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر جمعه 21 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر  : آسمان نیمه ابری تا تمام ابری در برخی ساعات رگبار پراکنده باران

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:2  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر پنجشنبه 20 بهمن ماه 90

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر : آسمان نیمه ابری تا تمام ابری گاهی رگبار پراکنده باران در شمال استان
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ساعت 13:11  توسط ا  | 

بی سابقه ترین بارش‌ها در راه است

احسان مرادی گفت: با این همه گویی باز بارشهای جدیدی در راه است که از نظر وسعت و شدت با هیچکدام از بارشهای یکسال گذشته قابل مقایسه نیست و احتمالا برای هموطنان مشکل ساز خواهد شد.

پس از سپری کردن آذرماه که با کم بارشی و افزایش آلودگی در کشور همراه بود، از دی ماه اوضاع جوی به سمت افزایش بارش متمایل شد و هم اکنون بی سابقه ترین بارشها در راه است.

احسان مرادی افزود: با این همه گویی باز بارشهای جدیدی در راه است که از نظر وسعت و شدت با هیچکدام از بارشهای یکسال گذشته قابل مقایسه نیست و احتمالا برای هموطنان مشکل ساز خواهد شد.

این پژوهشگر هواشناسی افزود: در حال حاضر یک سامانه فعال به نوار غربی کشور نزدیک می شود و وقتی به نقشه های مختلف هم فشار، رطوبتی، سوی باد و سایر نقشه های هواشناسی نگاه می کنیم، علاوه بر خوشحالی به خاطر بارشهای خوبی که در راه است نگران هم می شویم زیرا بارشهایی که پیش رو داریم در مناطقی از کشور سبب حوادث فراوان خواهد شد و از هم اینک به ستادهای کنترل بحران در استانهای مختلف هشدار می دهیم برای کنترل و مهار بحران آماده باشند.

مرادی درباره خصوصیات این سامانه گفت: سامانه یاد شده ابتدا از اواخر امشب و از سمت نوار غربی، مناطق مختلف شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه های زاگرس، دامنه های البرز، به تدریج تهران و برخی نقاط مرکزی را تحت تاثیر قرار داده، در ابتدا همزمان با افزایش دما بارشهای رگباری و در مناطق سردسیر برف شروع می شود.

این پژوهشگر هواشناسی ادامه داد: سپس از روز سه شنبه سرعت وزش باد در سطح کشور لحظه به لحظه بیشتر و بارشها از بعد از ظهر این روز در جنوب غرب، دامنه های زاگرس و غرب تشدید خواهد شد و در این روز بارش برف در شمال غرب ادامه خواهد یافت تا سرانجام از بعد از ظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه بارشها در سراسر کشور گسترش یافته و شدت می گیرد.

این پژوهشگر هواشناسی با هشدار به مردم و مسئولان مربوطه ادامه داد: به هموطنان و مسئولان زیربط هشدار اکید داده می شود که برای سه نوع حادثه آماده باشند، اولی وزش باد شدید در برخی مناطق کشور بخصوص مناطق جنوب غربی، جنوبی و مرکزی است که می تواند سبب فرو افتادن درختان، خطوط انتقال برق و حتی برخی ساختمانهای فرسوده شود، همچنین تشکیل توده هایی از گرد و خاک غلیظ نیز رخ خواهد داد.

وی دومین حادثه را بارشهای شدید و رگباری در مناطق مختلف کشور و به خصوص در مناطقی از جنوب غرب، دامنه های زاگرس و مناطقی از مرکز باشد که سبب آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودهای فصلی می شود.

مرادی در ادامه سخنان خود سومین حادثه را بارشهای شدید و سنگین برف و کولاک در مناطق کوهستانی کشور و بخصوص در غرب، شمال غرب، دامنه های البرز و زاگرس دانست که علاوه بر بسته شدن راه‌های مختلف روستایی سبب فرو ریختن بهمن نیز در برخی گذرگاه‌های کوهستانی خواهد شد.

وی با هشدار مجدد درباره بارشهای آتی گفت: بی شک وقتی تدابیر لازم به کار برده نشود یک پدیده می‌تواند به حادثه منجر شود و در صورتی که هموطنان از هم اینک آماده باشند، شهرداری‌ها تمامی آبراهه ها را لایروبی و مسئولان مرتبط به وظایف قانونی خود از همین حالا عمل کنند بی شک این بارشها ره توشه ای برای فصلهای گرم خواهد بود.

این پژوهشگر هواشناسی به مردم توصیه کرد: هنگام وزش باد شدید، تا آنجا که می‌شود در خانه بمانید، آنتنها و سایر تجهیزات و الحاقات سست و مهار نشده بر پشت بام‌ها را کاملا مهاربندی کرده، در جای خود محکم کنید، پشت دیوارهای رو به باد که سست هستند تیرهای حائل نصب کنید ( اگر تیرهای فلزی در دسترس نیست از تیرهای چوبی استفاده شود). به حاشیه رودهای دائمی و یا در بستر رودهای فصلی وارد نشوید، به هیچ وجه اجازه ندهید میزان برف انباشته بر پشت بامتان زیاد شود و بر خلاف آنچه خیلی از مردم فکر می کنند برف به تدریج تحت فشار وزن خود فشرده می شود و در صورت افزایش قابل توجه ارتفاع آن، هر سانتیمتر از برف انباشته شده بر روی بام وزن زیادی را به صورت سربار به وزن سقف اضافه می کند و حتی می تواند سبب فرو ریختن سقفهای محکم نیز شود.

به گزارش مهر،مرادی در پایان درباره تغییرات دمایی یادآور شد: به دلیل اینکه این سامانه با جریان‌های مرطوب جنوبی همراهی می‌شود، دمای هوا ابتدا در بیشتر مناطق کشور افزایش خواهد داشت اما از اواخر چهارشنبه و روز پنجشنبه کاهش شدید دما شروع می شود و باید منتظر موج جدیدی از یخبندان نیز باشیم. 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ساعت 0:18  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر چهارشنبه 19 بهمن ماه 90

آسمان نیمه ابری تا تمام ابری گاهی با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران در نقاط شمالی استان. سمت باد جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۲۸-۱۲ کیلومتر در ساعت.ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:58  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر سه شنبه 18 بهمن ماه 90

آسمان کمی تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر. سمت باد جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۳۴-۱۲ کیلومتر در ساعت.ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:18  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر دوشنبه 17 بهمن ماه 90

آسمان صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط مه صبحگاهی. سمت باد متغیر گاهی شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۴ کیلومتر در ساعت .ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:52  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر یک شنبه 16 بهمن ماه 90

آسمان صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی. سمت باد شمال غربی تا شمال شرقی در جنوب استان گاهی جنوب شرقی با سرعت ۱۲ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت .ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:52  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر شنبه 15 بهمن ماه 90

آسمان صاف تا نیمه ابری همراه با افت محسوس دما و  گرد و غبار
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:11  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر جمعه 14 بهمن ماه 90

آسمان صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید و افت محسوس دما و کاهش دما و گاهی کاهش دید. سمت باد شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت بر روی دریا ۵۴ کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا ۱۲۰ تا ۲۴۰ سانتی متر

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:13  توسط ا  | 

خطر سرمازدگی دوباره مزارع گوجه فرنگی را تهدید می كند

روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهراعلام كرد: بدلیل ورود یك توده هوای بسیارسرد درروزهای پنجشنبه و جمعه (13و14 بهمن ماه) به این استان، خطرسرمازدگی دوباره محصولات كشاورزی بویژه مزارع گوجه فرنگی، سبزی، صیفی و جالیز این استان را تهدید می كند.
سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر ازكشاورزان بویژه گوجه كاران این استان خواست تا با مراقبت های ویژه و اقدامات پیشگیرانه درمزارع خود، خسارت ناشی از سرمازدگی را كاهش دهند.
 كارشناس مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر گف : با توجه به اینكه استان بوشهر اولین استان كشت گوجه فرنگی خارج از فصل در سطح كشور است مراقبت از این محصول با توجه به میزان سرمایه گذاری انجام شده بسیار مهم است.
 محمد جعفر رشیدی در جمع خبرنگاران افزود: دو نوع روش برای مقابله و پیشگیری با سرما وجود دارد كه شامل روش های طولانی مدت است كه قبل از ورود سامانه یخبندان و سرما اعمال می شود و روش های فعال كوتاه مدت كه در زمان و نزدیك به بروز یخ زدگی صورت می گیرد.
 وی اضافه كرد: بهترین روش های كوتاه مدت كه كشاورزان می توانند هم اكنون انجام دهند، استفاده از بخاری، ماشین های ایجاد باد در مزارع، آبپاشی یا آبیاری بارانی یا هر روش آبیاری كه موجود باشد و آبیاری مزارع، عایق سازی كف مزارع و محصولات به وسیله پلاستیك ( پلی اتیلن )، استفاده از مه سازها و دود در اطراف مزارع و هدایت دود آن روی مزارع ( در مناطق غیر مسكونی ) و روش های تلفیقی است.
 سرمازدگی در اوایل بهمن ماه جاری نیز باعث خسارت به بیش از 15 هزار هكتار از مزارع كشاورزی استان بوشهر شد.

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 7:30  توسط ا  | 

به سبب وزش باد شدید، دریای خلیج فارس تا دو روز دیگر ' شنبه' مواج خواهد بود.

مدیركل هواشناسی استان بوشهرگفت: به سبب وزش باد شدید، دریای خلیج فارس تا دو روز دیگر ' شنبه' مواج خواهد بود.
نادر شفی خدایی افزود: بارش باران از عصر روز گذشته در استان آغاز شد كه تا صبح امروز بیشترین میزان بارندگی ها از نواحی شمالی استان گزارش شده است.
وی اظهارداشت: همچنین در این مدت حداقل دمای هوا دراكثر نقاط این استان 2 تا 7 درجه سانتیگراد افزایش یافت.
شفی خدایی گفت: بررسی نقشه ها نشان می دهد كه بارش باران طی امروز تا ظهر فردا در سطح استان ادامه یابد و از ظهر فردا به تدریج از تراكم ابرها كاسته خواهد شد.
وی افزود: با نفوذ توده هوای سرد انتظار می رود كه حداقل دمای هوا پنج شنبه شب و در روز جمعه 5 تا 10 درجه سانتیگراد كاهش یابد.
به گفته وی احتمال سرمازدگی محصولات كشاورزی در مدت یادشده در استان بوشهر وجود دارد.
مدیركل هواشناسی استان بوشهر اضافه كرد: بیشترین میزان بارندگی 24 ساعت گذشته مربوط به سال زراعی جاری در این استان در شهرستان دیلم با 25میلیمتر است.
وی گفت: ایستگاه های باران سنجی بندر ریگ و گناوه نیز میزان بارندگی را در مدت یادشده به ترتیب 23 و 21 میلیمتر ثبت كرده اند.
مدیركل هواشناسی استان بوشهر یادآورشد: این درحالی است كه در24 ساعت گذشته ایستگاه باران سنجی عسلویه هیچ بارشی را ثبت نكرده است.
شفی خدایی ادامه داد: میزان بارندگی در ایستگاه سینوپتیك فرودگاهی بوشهر در 24 ساعت گذشته چهار میلیمتر ثبت شده است.
وی اظهارداشت: براساس آمار موجود بیشترین بارش سال زراعی جاری در استان بوشهر مربوط به بندر ریگ با 181 میلیمتر است.
مدیركل هواشناسی استان بوشهر اضافه كرد: این درحالی است كه كمترین میزان بارندگی در مدت یادشده نیز مربوط به عسلویه با 26 میلیمتر است.
شفی خدایی گفت: براساس آمار ثبت شده در ایستگاه سینوپتیك دریایی بوشهر میزان بارندگی در سال زراعی جاری در مركز این استان 112 میلیمتر است.

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 7:29  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر پنج شنبه 13 بهمن ماه 90

سی نقشه ها:  همانطور که انتظار میرفت بارش باران از عصر دیروز در سطح استان آغاز شد که تا صبح امروز بیشترین میزان بارندگیها از نواحی شمالی استان گزارش گردید. همچنین حداقل دمای هوا در غالب نقاط استان ۲ تا ۷ درجه سانتیگراد افزایش یافت. بررسی نقشه ها نشان می دهد که بارش باران طی امروز تا ظهر فردا در سطح استان لدامه یابد و از ظهر فردا به تدریج از تراکم ابرها کاسته خواهد شد. با نفوذ توده هوای سرد انتظار می رود که حداقل دمای هوا پنج شنبه شب و طی روز جمعه ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد. لذا احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی طی این مدت وجود دارد. همچنین به سبب وزش باد شدید خلیج فارس تا روز شنبه مواج خواهد بود. بر این اساس:آسمان نیمه ابری تا تمام ابری همراه با بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق . سمت باد شرقی تا جنوب شرقی با سرعت ۲۰ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و روی دریا تا ۵۲ کیلومتر در ساعت. ارتفاع موج ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر گاهی تا ۲۴۰ سانتیمتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:25  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر چهارشنبه 12 بهمن ماه 90

آسمان تمام ابری همراه با بارش باران گاهی رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:28  توسط ا  | 

هشدار هواشناسی بوشهر درباره آبگرفتگی معابر

مدیركل هواشناسی استان بوشهرگفت: به سبب افزایش ناپایدری ها و تشدید بارش درمناطق شمالی، شمال شرقی و مركزی این استان درروزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری، آبگرفتگی معابرعمومی و اختلال در رفت و آمد رخ خواهد داد.
نادر شفی خدایی افزود: در روزهای یادشده بدلیل بارش سنگین باران درمناطقی از استان های همجوار شامل فارس و كهگیلویه و بویراحمد كه در بالادست رودخانه های استان بوشهر قرار دارند، احتمال طغیان و سیلابی شدن رودخانه های دالكی، شاپور، اهرم، دشت پلنگ و مند پیش بینی شده است.
وی اضافه كرد: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد كه از امروز سه شنبه تا پنجشنبه به سبب وزش باد جنوبی دمای هوا افزایش محسوسی خواهد یافت.
شفی خدایی ادامه داد: همچنین با ورود سامانه بارشی به استان، انتظار می رود كه بارش پراكنده باران از عصر امروز از شمال استان آغاز شود و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به صورت رگبار باران همراه با وزش باد و گاهی رو برق در اكثر نقاط استان ادامه یابد.
وی گفت: پنجشنبه شب با نفوذه توده هوای سرد به استان بوشهر و وزش باد شمالی، افت ناگهانی و قابل ملاحظه دمای هوا در استان رخ خواهد داد.
شفی خدایی اضافه كرد: به سبب باد بسیار شدید روی دریا، از امشب تا روز شنبه خلیج فارس مواج و طوفانی پیش بینی می شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:39  توسط ا  | 

شناورهاي تا شنبه وارد خليج فارس نشوند

رييس اداره ايمني و حفاظت دريايي اداره كل بنادر و دريانوردي استان بوشهر گفت: بر اساس اخطاريه هواشناسي، از امروز 11 بهمن تا روز شنبه 15 بهمن خليج فارس مواج و طوفاني خواهد بود.
به گزارش «خليج فارس» به نقل از روابط عمومي اداره كل بنادر و دريانوردي استان؛ علي ابراهيم زاده به صاحبان شناورها به ويژه شناورهاي سنتي و قايق ها توصيه كرد طي اين روزها اكيداً از رفتن به دريا خودداري كنند.
وي افزود: همچنين طي نامه اي به فرماندهي درياباني استان بوشهر، درخواست شده تا از خروج شناورها جلوگيري به عمل آيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:38  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر سه شنبه 11 بهمن ماه 90

آسمان نیمه ابری تا تمام ابری همراه با بارش پراکنده باران، وزش باد و گاهی رعد و برق . سمت باد جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۲ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و از عصر امروز ۴۸-۱۸ گاهی تا ۵۲ کیلومتر در ساعت. ارتفاع موج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و از امشب در شمال خلیج فارس ۱۲۰ تا ۲۴۰ سانتیمتر

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:59  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر دوشنبه 10 بهمن ماه 90

آسمان صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد. سمت باد شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت. ارتفاع موج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر در مناطق مرکزی خلیج فارس

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 10:57  توسط ا  | 

موج جدید سرما از فردا در بوشهر / چهارشنبه هوای بوشهر بارانی است

نادر شفیع خدایی شنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به پدیده سرمازدگی اظهار داشت: سرمازدگی ایجاد شده در استان بوشهر در یک هفته اخیر به‌ویژه در جم و برازجان در 20 سال گذشته بی سابقه بود.

وی افزود: سرمای هوا در بوشهر که از اول تا سوم بهمن ماه بسیار شدید بود موجب شد تا دمای هوا در جم به سه درجه زیر صفر برسد.


مدیر کل هواشناسی بوشهر با بیان اینکه دمای سطح خاک روی محصولات کشاورزی به ویژه گوجه و بادمجان تاثیر می‌گذارد، خاطر نشان کرد: دمای سطح خاک در اراضی کشاورزی شهرستان دیلم منفی 2.2 و در برازجان منفی سه درجه بوده که موجب خسارت زیاد به محصولات زراعی شد.


شفیعی خدایی تصریح کرد: طول دوره سرمازدگی محصولات کشاورزی در جم 22 ساعت، دیلم 9 ساعت و برازجان 29 ساعت بود به طوری که در جم حدود سه ساعت دمای زیر شش درجه را شاهد بودیم.


وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با سرمازدگی گفت: صدور اطلاعیه، جلسه هواشناسی کشاورزی و اطلاع‌رسانی از رادیو و پیامک از اقدامات ما برای آگاهی از این پدیده بود.


مدیرکل هواشناسی بوشهر با بیان اینکه شرایط خشکسالی امسال در مقایسه با سال گذشته بهتر است، گفت: از صبح دوشنبه موج جدید سرما وارد استان بوشهر می‌شود و دمای سطح خاک به صفر یا نزدیک به صفر می‌رسد.


شفیع خدایی با بیان اینکه از روز چهارشنبه نیز شاهد بارش باران در استان بوشهر خواهیم بود، بیان کرد: بوشهر تنها استانی است که ایستگاه هواشناسی کشاورزی ندارد و این ایستگاه یک ضرورت برای مشخص شدن شرایط جوی به منظور جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی است

.

مدیرکل هواشناسی بوشهر ادامه داد: این ایستگاه تمام پارامترهای جوی در مراحل مختلف رشد محصولات را مورد بررسی قرار می‌دهد.


شفیع خدایی گفت: محصولات استراتژیک با استفاده از این ایستگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.


معاون برنامه‌ریزی استانداری بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه تحلیل وضعیت سرمازدگی به راحتی قابل سنجش نیست، گفت: با وجود بروز پدیده سرمازدگی و خسارت به محصولات کشاورزی، مسئولان امر باید تدابیر لازم برای جبران خسارات را بیاندیشند.


رسول زارعی با اشاره به وضعیت خسارات وارد به محصولات کشاورزی بیان کرد: سهم استان بوشهر از میزان تسهیلات صندوق توسعه ملی در مرحله نخست هفت میلیارد تومان است که باید از این ظرفیت برای جبران خسارت به کشاورزان استفاده کنیم.


وی یادآور شد: تلاش می‌کنیم برخی محصولات که بیمه نیستند زیر چتر حمایت بیمه‌ای قرار گیرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:10  توسط ا  | 

هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هواي بندر بوشهر یک شنبه 9 بهمن ماه 90

بررسی نقشه ها: نشان ی دهد که امشب دمای هوا ۳ تا ۷ درجه سانتیگراد کاهش می یابد ولی از روز سه شنبه تا آخر هفته دمای هوا افزایش محسوسی خواهد داشت. همچنین از روز سه شنبه یک سامانه بارشی فعال وارد کشور می شود که انتظار می رود بارش این سامانه در استان از اواخر وقت چهارشنبه آغاز شود و پیش بینی می شود که رگبار باران و رعد و برق و وزش باد در روز پنج شنبه اکثر نقاط استان را فرا بگیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:9  توسط ا  | 

مطالب قدیمی‌تر